Atrakcje i baza noclegowa Wilkasów

Wilkasy są wioską położoną nad jeziorem Niegocin [info na Wikipedii], które staje się jego największą turystyczną atrakcją. Goście przybywają w to miejsce z całego kraju, jak również spoza granic, by wypocząć nad jeziorem i złapać głęboki oddech. Miejsce to służy szczególnie tym osobą, które na co dzień dość mają życia w zgiełku i w tłumie. Klimat tego miejsca pozwala zwolnić tempo życia i zachłysnąć się prawdziwym odpoczynkiem.

Wilkasy znajdują się w gminie Giżycko. Wieś jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc województwa warmińsko-mazurskiego, zaś kraina jezior mazurskich szczyci się tym miejscem, które pociąga swoim urokiem. Jest tu bardzo dobrze rozbudowana baza noclegowa. Turyści mogą skorzystać z prywatnych kwater jak i hoteli czy pensjonatów (lista noclegów na Meteorze). Szczególnie poleca się pola namiotowe oraz campingowe, gdyż pozwalają one rozbić swój letni domek w takim miejscu, jakie będzie dla nas idealne. Prawdziwą atrakcją jest ośrodek PTTK, który położony jest w samym centrum Mazur, nad jeziorem Niegocin. Miejsce to jest idealne dla turystów, którzy pragną rozpocząć swoją żeglarską przygodę po Wielkich Jeziorach Mazurskich. W miejscu tym czekają również trasy rowerowe dla miłośników rowerów oraz spływy kajakowe, które ciągną się przez piękne zakątki mazurskiej krainy.

Jeżeli dzień jest upalny i szukamy ochłodzenia można udać się do Tawerny DeZeTa, która położona jest w porcie zaraz nad brzegiem jeziora. Czekają tam również pyszne świeże rybki oraz przysmaki kuchni regionalnej, dlatego obiad w tym miejscu stanie się prawdziwą przyjemnością i ucztą dla zgłodniałego podniebienia. W miejscu tym można zakosztować dań niezwykłych, zwanych jako specjalność szefa kuchni. Są nimi: „Pierogi ze szczupakiem, z kurkami, ze szpinakiem, z mięsem”, „Sandacz na risotto”, „Sielawa z gorącej patelni” oraz „Tradycyjny kotlet schabowy”.

Oczywiście nie ma wypoczynku na Mazurach bez szantowych wieczorów. Również w Tawernie można skorzystać z chwili rozrywki i nacieszyć swoje ucho mazurską muzyką. W jakiekolwiek miejsce Mazur byśmy się nie udali, poczujemy specyficzny klimat tego miejsca, który pozwala na prawdziwy odpoczynek oraz chwilę zapominania. Mazury są doskonałym miejscem na wypoczynek z dziećmi, gdyż atrakcji w tym miejscu nigdy nie zabraknie. turyści, którzy raz wybiorą to miejsce na wakacyjny odpoczynek, powracają w to miejsce w kolejnych latach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>