Dzieje się w Lublinie

Lublin to niezwykłe miejsce. Co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów, którzy pragną poznać jego kulturę oraz historię. Miejscowość znajdziemy we wschodniej części Polski. Jest to jedno z ośmiu największych miast Polski. Posiada ono powierzchnię około stu pięćdziesięciu kilometrów kwadratowych. Z roku na rok do miasta tego przyjeżdża coraz więcej osób osiedlających się tutaj na stałe. Mnogość wydarzeń kulturalnych oraz atrakcji turystycznych sprawia, że miasto to cieszy się dużą popularnością wśród miejsc wypoczynkowych. Na przyjezdnych czeka pokaźna lubelska sieć kwaterunkowa ().

Jedną z imprez organizowanych w Lublinie jest Letnie Forum Tańca Współczesnego, na którym co roku prezentuje się wiele młodych tancerzy. Jest to wydarzenie, które jest popularne w całej Polsce. Bardzo ciekawą imprezą jest Międzynarodowy Festiwal Jazzowy o nazwie Jazz Bez. Możemy posłuchać tutaj twórczości muzyków z całego świata. Co roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych pod tytułem ,,Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku”. Wydarzenie to cieszy się ogromnym uznaniem wśród mieszkańców. W wydarzeniu tym bierze udział kilkaset osób.

Lublin (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lublin) to miasto w którym możemy odnaleźć wiele ciekawych muzeów. Największym obiektem tego typu jest Muzeum Lubelskie, które funkcjonuje w murach Zamku Lubelskiego. Znajdziemy tutaj wiele zbiorów godnych naszej uwagi, pochodzą one z dziedzin etnografii, militariów oraz archeologii. Można obejrzeć tutaj także wystawę malarską, której autorem był sam Jan Matejko. Mieszcząca się na terenie muzeum Kaplica Zamkowa zachwyca wyjątkowymi i niezwykle dokładnymi freskami. Bardzo ciekawym miejscem jest Piwnica pod Fortuną, którą odnajdziemy w podziemiach Kamienicy Lubomelskich. Możemy tutaj zobaczyć multimedialną wystawę, która opowiada o całej niezwykłej historii miasta w niezwykle przystępny sposób zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci. Miejsce to z roku na rok odwiedza coraz większa liczba turystów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>