Górska strona Ustronia

Poszukiwanie miejsca na wyjazd w długi weekend czy na wczasy to nie lada wyzwanie. Warto poszukać czegoś, gdzie będziemy mieli różne możliwości spędzenia wolnego czasu, czasem leniwie leżąc na kocu w parku, a czasem męcząc się na górskim szlaku. Bardzo ciekawą opcją na taki wyjazd jest miejscowość znana jako uzdrowiskowa na Śląsku. Ustroń położony w powiecie cieszyńskim od lat przyciąga wielu kuracjuszy i oferuje coraz więcej atrakcji turystom. Warto będąc na miejscu skorzystać z bogatego zaplecza uzdrowiskowego i wybrać się do Groty Solnej czy na jeden z basenów. Przede wszystkim postawmy jednak, na spędzenia jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu. A okazji do tego jest wiele.

Obowiązkowo należy zaliczyć spacer promenadą wzdłuż Wisły. Poza tym warto pomyśleć o zabraniu lub wypożyczeniu na miejscu rowerów, ponieważ liczne trasy rowerowe dają nieograniczone możliwości. Jeśli wyjeżdżamy razem z dziećmi możemy wybrać, którąś z krótszych i łatwiejszych dróg na początek. Najmłodsi na pewno będą także zadowolenie z wizyty w Parku Linowym czy Leśnym Parku Niespodzianek. To bardzo fajne miejsce dla całych rodzin, a poruszające się między odwiedzającymi Park Muflony i Daniele, z pewnością zachwycą także dorosłych. Połączenie nauki przyrody z rozrywką to dobre rozwiązanie i zachęta dla wielu osób.

Z Ustronia możemy także wybrać się na dłuższą wyprawę, na jeden z okolicznych szczytów. Lipowski Groń, Mała i Wielka Czantoria to tylko niektóre z nich. Na Czantorię można także wyjechać wyciągiem krzesełkowym. Stamtąd nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się przepięknym krajobrazem. W tej uzdrowiskowej miejscowości nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem śląskiego noclegu [więcej >]. Jest bardzo chętnie odwiedzana przez kuracjuszy ale także zwykłych wczasowiczów. Mimo to, unikniemy tu tłoku jaki panuje w dużych miastach czy popularnych kurortach. Wiele kawiarni i restauracji oferuje smaczne domowe posiłki i możliwość zregenerowania sił po dniu pełnym wrażeń. Warto więc odwiedzić tą urokliwą miejscowość na Śląsku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>