Idziemy w teren – Bystrzyca Kłodzka

Wakacje to czas, kiedy można nie tylko odpocząć w przydomowym ogródku, ale również zwiedzić ciekawe miejsca znajdujące się w Polsce. Gdzie zatem warto się wybrać? Oczywiście zdecydowana większość osób wybiera największe miasta, które oblegane są przez tłumy turystów, dlatego też warto pojechać tam, gdzie można liczyć na odrobinę spokoju.

Bystrzyca Kłodzka to przepiękne miasto położone w niedalekiej odległości zarówno od czeskiej granicy, jak i Gór Bystrzyckich. Każdego roku zarówno latem, jak i zimą przyjeżdża do tej miejscowości wielu turystów, jednak nie należy się obawiać takich tłumów jak np. w Krakowie. Wybierając się jednak do Bystrzycy, warto wcześniej zorientować się jak wygląda tutejsza oferta noclegowa. Wprawdzie, jeśli chodzi o noclegi, to można tutaj liczyć zarówno na pokoje znajdujące się w hotelach, jak i w prywatnych domkach. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań oraz zasobności portfela.

Zarówno w samej Bystrzycy, jak i w najbliższej okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc, do których warto się wybrać, aby spędzić miło czas. Jednym z miejsc, do którego zajrzeć jest Dolina Orlicy, na której terenie znajdują się dwa przejścia graniczne oraz szlak turystyczny prowadzący z Dusznik-Zdroju do Długopola-Zdroju. Kolejnym ciekawym miejscem są Góry Bystrzyckie, czyli masyw górski położony w Sudetach Środkowych. Ze względu na małe urozmaicenie oraz znaczne zalesienie, góry te nie są niestety popularnym terenem turystycznym. Warto jednak wiedzieć o tym, iż przez nie prowadzą liczne szlaki turystyczne, dlatego też zwolennicy spacerów i pieszych wycieczek powinny być zadowoleni z tutejszych tras.

W okolicy znajdują się ponadto wyciągi narciarskie. Jeśli chodzi o trasy zjazdowe, to nie są one wprawdzie tak długie, jak np. w Beskidach czy Bieszczadach, jednak początkujący narciarze powinni być zadowoleni z tego miejsca. Oprócz klasycznego narciarstwa można tutaj również uprawiać narciarstwo biegowe, gdyż znajdują się tutaj specjalnie przygotowane w tym celu trasy.

Jak można zauważyć w Bystrzycy Kłodzkiej oraz jej najbliższej okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc, które zachęcają turystów do odwiedzenia tej malowniczej miejscowości. Warto zatem wybrać się tutaj zarówno latem, jak i zimą, ponieważ można liczyć na wiele atrakcji, które wypełnią cały wolny czas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>