Nowęcin – konkretna porcja atrakcji

Nie ulega wątpliwości, że wakacje należą się każdemu, kto w ciągu roku ciężko pracuje na siebie i swoją rodzinę. Najczęściej wybieranym kierunkiem podczas letnich wakacji jest bez wątpienia Wybrzeże Morza Bałtyckiego. To właśnie tutaj można spotkać najwięcej rodzin z dziećmi czy zorganizowanych grup przyjaciół, które właśnie nad świętują zakończenie sesji egzaminacyjnej na studiach czy wejście w dorosłość po zdaniu matury. Nie ulega wątpliwości, że bardzo duże znaczenie dla powodzenia odpoczynku ma miejsce, w które się udajemy. Linie naszego morza to setki kilometrów piaszczystych plaż i różnego rodzaju miejscowości letniskowych, z których każda charakteryzuje się czymś innym. Doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz świetne zaplecze gastronomiczne prawie wszędzie, gdzie tylko się udamy sprawiają, że wybór ten jest niezwykle trudny i wielokrotnie przysparza nie lada problemów.

Gdzie zatem warto pojechać, aby dobrze się bawić i jeszcze przy okazji odpocząć? Idealną odpowiedzią na te pytania są wczasy w Nowęcinie. Ta niewielka miejscowość letniskowa położona na południowy-wschód od Łeby, na stałe liczy sobie zaledwie kilkuset mieszkańców, ale w szczycie sezonu letniego nocuje tutaj nawet kilka tysięcy turystów z całego kraju, a nawet zza zachodniej granicy. Gdzie leży fenomen tego nieznanego szerzej letniska, które niejednokrotnie bywa po prostu nazywane peryferyjną dzielnicą Łeby? Prawdopodobnie tajemnica tkwi w fantastycznej aurze tego miejsca i w lokalnym klimacie, który stanowi rewelacyjną mieszankę olejków eterycznych z pobliskich lasów sosnowych oraz dużych ilości jodu, które zawarte są w nadmorskim powietrzu.

Nowęcin oferuje pokoje dla każdego kto ma ochotę na bliski kontakt z naturą i nie jest nastawiony na wielkie luksusy. Nad Morze Bałtyckie warto pojechać zawsze i o każdej porze. Jednakże Nowęcin najpiękniejszy jest latem i wiosną, kiedy przyroda dopiero budzi się do życia, a wschody i zachody słońca wydają się jeszcze bardziej malownicze niż jest to w ogóle możliwe. Warto o tym pamiętać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>