Piwniczna-Zdrój – miejsce na każdą porę roku

Między Polską a Słowacją wije się tajemnicza rzeka Poprad. Stanowi ona granicę między tymi państwami. Tam też właśnie położone jest piękne miasto uzdrowiskowe Piwniczna-Zdrój. Posiada długą historię, bo ma już 650 lat. Uzdrowiskiem zostało uznane po odkryciu przez lwowskiego lekarza zdrowotnych właściwości, występujących tutaj wód mineralnych.

Początkowo były tam tylko pijalnie i łazienki do kąpieli borowinowych. Stopniowo uzdrowisko rozwijało się, przyciągało coraz więcej kuracjuszy aż wreszcie stało się ważnym miejscem na mapie polskich uzdrowisk. Oczywiście wraz z rozwojem uzdrowiska zwiększył się ruch turystyczny i powstało wiele miejsc noclegowych []. Dzisiaj w sezonie wakacyjnym znalezienie wolnego miejsca bez wcześniejszej rezerwacji jest prawie niemożliwe. Do dyspozycji mamy hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe, domki w letniskowe i wiele innych. Zaplecze gastronomiczne to wiele restauracji, barów i miejsc, gdzie można dobrze zjeść przy nutach góralskiej muzyki. Regionalne potrawy to rarytas dla gości.

Turystów najbardziej przyciągają w te strony przepiękne krajobrazy, czyste powietrze, bogate i barwne tradycje ludowe i możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Szeroko rozwinięta turystyka piesza, kajakarstwo górskie, jazda konna, trasy rowerowe – to tylko niektóre z propozycji, jakie Piwniczna-Zdrój oferuje swoim gościom. Co ważne szlaki na górskie szczyty nie są bardzo trudne i każdy, nawet mało wprawiony wędrowiec może je pokonać. Widoki, jakie rozpościerają się ze szczytów są nagrodą za wysiłek.

Piwniczna-Zdrój jest piękna o każdej porze roku. Jesień niesie ze sobą jeszcze piękniejsze doznania wzrokowe. Nikomu nie trzeba chyba wyjaśniać, jak piękne barwy przybierają jesienne drzewa, a zwłaszcza w rejonie górskim. Wielu fotografów przyjeżdża w tym okresie, aby utrwalić to piękno na zdjęciach. Zima to raj dla miłośników narciarstwa i innych sportów zimowych. Dla turystów to spokój, jaki sprawiają okryte śniegiem szczyty gór. Każdy przyjezdny zachwyci się tą miejscowością niezależnie o jakiej porze roku tu trafi. Tutaj chce się wracać i na nowo odkrywać to, co matka natura jeszcze przed nami schowała. Wakacje w Piwnicznej-Zdroju będą niezapomnianym przeżyciem, pozostawiającym po sobie piękne wspomnienia, które warto uwieczniać na fotografiach. Miło będzie wrócić do nich w zimowe wieczory.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>