Rusinowo i jego atrakcje

Jedną z miejscowości, które dopiero rozwijają się turystycznie i w ten sposób są najbardziej atrakcyjne, to Rusinowo. Nadmorska wieś niegdyś trudniła się rolnictwem, a dziś nie ma w niej nawet śladu działalności przemysłowej, dzięki czemu panują tutaj świetne warunki zdrowotne – polecane szczególnie tym, którzy mają problemy i cierpią na przypadłości związane z chorobami układu krążenia czy oddechowego. Niesamowita ilość jodu, bujne obszary lasów sosnowych to idealna okazja, żeby w trafny sposób zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną – wieś ta na pewno przypadnie do gustu rodzinom z małymi dziećmi, a także osobom starszym, które za wszelką cenę chcą uniknąć tłoku nad morzem i hałasu. To także świetna miejscowość dla tych, którzy są zmęczeni stresem życia codziennego, gwarem dużych miast bądź na chwilę chcą uciec od presji, jaka towarzyszy im w codziennym życiu zawodowym. Polecamy zwłaszcza spacery brzegiem morza po wzgórzach morenowych, a także wędrówki po okolicach leśnych. Wspaniały zapach, duża ilość jodu w powietrzu to czynniki, które wpłyną na poprawę naszego samopoczucia i kondycji fizycznej.

Baza noclegowa jest tutaj dobrze rozbudowana, a noclegi (http://meteor-turystyka.pl) mogą zostać potraktowane jako baza wypadowa w nieco dalsze okolice. Do atrakcji znajdujących się w tej malutkiej wsi należy plaża – obszerna, piaszczysta, zadbana, czysta, na której w upalną pogodę będzie przyjemnie poleżeć, rozkoszując się słońcem i chłodem morskiej wody. W Rusinowie znajduje się także Kościół, wybudowany w stylu neoromańskim, którego wieża stanowiła punkt odniesienia – nawigacyjny – dla wszystkich żeglarzy przybrzeżnych.

Z Rusinowa niedaleko mamy do innych miejscowości turystycznych występujących nad morzem. Mamy tu blisko Jarosławiec, który posiada wiele cennych atrakcji, takich jak latarnia morska. Z kolei nieco dalej, w Darłowie, położony jest atrakcyjny Zamek Książąt Pomorskich. Rusinowo to bez dwóch zdań spokojna wieś, w której zaplanujemy nasz wypoczynek od A do Z i rzeczywiście wypoczniemy! Atrakcyjne położenie, cisza, spokój, dostęp do morza, piękne lasy i niewielka odległość do innych miejscowości nadmorskich to wszystko, o czym możemy zamarzyć i mieć w zasięgu ręki podczas sezonu wakacyjnego!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>