U stóp Beskidu: Międzybrodzie Bialskie

Międzybrodzie Bialskie to dość duża wieś, zamieszkiwana przez około 3300 osób, która z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością wśród turystów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Motywów do odwiedzania tego miejsca wcale nie brakuje – miejscowość położona jest u stóp Beskidu Małego, które nie należą do wysokich gór, za to zadziwiają swoimi krajobrazami i są świetną oazą spokoju oraz dają szereg możliwości wypoczynkowych. Wieś ta dodatkowo znajduje się w bliskim sąsiedztwie Jeziora Międzybrodzkiego, które jest wspaniale przygotowane zarówno dla mieszkańców, jak i urlopowiczów i dostarcza niesamowitych wspomnień.

Baza noclegowa oferuje szereg możliwości – możemy zatrzymać się tutaj w kwaterach prywatnych bądź rozstawić namiot na campingu lub polu namiotowym, których nie brak nad samym jeziorem. Noclegi tu stają się bardziej popularne z roku na rok, ale jednocześnie rozwijają się, oferując nam coraz więcej możliwości wyboru – ważnym jest, by miejsce zarezerwować z pewnym wyprzedzeniem.

Międzybrodzie Bialskie jest atrakcyjne zarówno w ciepłych, jak i zimnych porach roku. Latem możemy pływać po jeziorze, korzystając z usług wypożyczalni sprzętu wodnego, możemy także kąpać się i leniuchować na tutejszych plażach i kąpieliskach. Warto wiedzieć, że Jezioro Międzybrodzkie zostało sztucznie utworzone na rzece Sole, nie jest to więc efekt natury, za to działalności antropogenicznej człowieka, niemniej jest bardzo dobrze zadbane i rzeczywiście oferuje bardzo dobre warunki wypoczynku.

Zimą koniecznie warto skorzystać z wielu ofert narciarskich. Najbardziej popularnym miejscem do uprawiania sportu, jakim jest narciarstwo, jest Góra Żar. Na jej szczyt zawiezie nas kolejka. Przy szczycie jej zbocze jest nieco strome, ale od pewnego miejsca stok jest bardzo łagodny, umożliwiający stawianie pierwszych kroków w narciarstwie nawet małym dzieciom. W celu rozwoju tego sportu powstała tu nawet szkółka, a wręcz przedszkole narciarskie, dzięki której nawet zupełnie małe dzieci mogą uczyć się od najwcześniejszych lat podstaw narciarstwa i przygotowywać się do profesjonalnego uprawiania tego sportu w przyszłości. Nie zabraknie tu także niezwykle atrakcyjnych szlaków turystycznych. Do wyboru mamy aż trzy kolory: czerwony, żółty i niebieski, przy czym każdy z nich różni się długością trasy i szacowanym czasie jego przebycia, natomiast każdy z nich zaczyna się właśnie w Międzybrodziu Bialskim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>