Ustronie Morskie – koniecznie musisz się tu wybrać

Czy wiesz, że jedną z najbardziej niepowtarzalnych miejscowości nadmorskich jest Ustronie Morskie? Jest to charakterystyczna wieś letniskowa, która ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ciekawa historia i liczne atrakcje turystyczne to coś, co sprawi, że twój pobyt tutaj będzie magiczny, niezapomniany, a wrażenia i wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na długo. Baza noclegowa jest tu świetnie rozwinięta, zdolna pomieścić wiele tysięcy turystów w ciągu jednego dnia. Miejscowość poza sezonem zamieszkiwana jest tylko przez około dwa tysiące mieszkańców, co na tle innych wsi letniskowych sprawia, że jest ona raczej średniej wielkości, jeżeli chodzi o jej stałą populację. Ustronie Morskie to jedno z najlepszych urlopowych rozwiązań, nie zabraknie nam tutaj niczego . Zarówno gościnność, jak i komfort są tutaj wręcz legendarne. Decydując się na spędzenie urlopu w Ustroniu, nie zapomnij dokonać rezerwacji w interesującym Cię miejscu z umiarkowanym wyprzedzeniem. Możesz swój nocleg zarezerwować online, np. na stronie .

Do atrakcji turystycznych, jakie biją na głowę wszystkie inne występujące w pozostałych miejscowościach nadmorskich, należą między innymi skoki ze spadochronem. Lądujemy ledwo 200 metrów od plaży, a widoki po drodze są niesamowite, pozwalają nam docenić piękno tych okolic w całym znaczeniu tego słowa. To oczywiście wspaniała opcja dla zwolenników uprawiania sportów ekstremalnych. Dla tych, którzy pasjonują się historią wojenną, gratką mogą okazać się poukrywane w  w lasach schrony. Można wybrać się na spacer i być może uda nam się na jakiś natrafić.
Oprócz tego to właśnie w Ustroniu rośnie najstarszy dąb Polski – Bolesław – więcej informacji tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C4%85b_Boles%C5%82aw – , liczący sobie około 800 lat, o sto lat starszy od dębu Bartek. Obok niego rośnie z kolei trzeci najstarszy – Warcisław. Trzeba przyznać, że drzewa te naprawdę sprawiają niesamowite wrażenie i nadają magii tym miejscom. Nie trzeba chyba wspominać, że niegdyś dla Słowian dęby miały ogromne znaczenie i uważane były za święte drzewa.

W Ustroniu nie zabraknie także miejsca na uprawianie paintballu. Ogromna powierzchnia sprawia, że połączony wysiłek fizyczny z zabawą stanie się nie lada wyzwaniem. Jakkolwiek naprawdę warto jest wypróbować i tę atrakcję, szczególnie jeśli lubimy uprawiać ten rodzaj rozrywki w wolnym czasie. Atrakcji w Ustroniu nie zabraknie, a te powyżej wymienione to, tylko przykłady tego, co czeka na nas w Ustroniu Morskim, do którego koniecznie trzeba zajrzeć.

One thought on “Ustronie Morskie – koniecznie musisz się tu wybrać

  1. Zaciekawił mnie ten Wasz blog, o wielu rzeczach nie miałem pojęcia i nie wiedziałem, że jest tyle interesujących atrakcji w Polsce. Podam go dalej znajomym. :) A co do Ustronia, byłem tam właśnie za Waszą „radą” – SUPER. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>