Wakacje wśród drzew i szumu fal – Pogorzelica

Pogorzelica to jedna z wielu miejscowości wypoczynkowych, leżących nad Bałtykiem. Zlokalizowana jest na terenie powiatu gryfickiego w gminie Rewal. Tym, co czyni ją wyjątkową, jest jej niepowtarzalne otoczenie. Leży w środku gęstego lasu iglastego, który pocięty jest niezliczoną ilością ścieżek. Dzięki temu możemy przez wiele godzin spacerować lub uprawiać różne sporty, a przy okazji wdychać świeże, morskie powietrze, dodatkowo filtrowane przez szeroki pas drzew.

Na terenie miejscowości znajdują się różne ośrodki SPA oraz sanatoryjne, gdzie chętnie przebywają osoby z chorobami górnych dróg oddechowych. Baza noclegowa nie ogranicza się jedynie do nich – znajdziemy tutaj również inne obiekty oferujące pokoje [więcej: ]. Pogorzelica posiada również wiele punktów gastronomicznych, dzięki czemu będziemy mogli posilić się po powrocie ze spaceru lub wypoczynku na plaży.

Największą atrakcją, jak każdej miejscowości wypoczynkowej nad morzem, jest plaża. Jest ona szeroka i drobno-piaszczysta, więc nie będziemy mieć problemu, by znaleźć trochę miejsca dla siebie. Latem działa tutaj strzeżone kąpielisko, funkcjonują również wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Niedaleko Pogorzelicy znajduje się również jezioro Liwia Łuża, będące rezerwatem ornitologicznym. Jest to duży i płytki akwen, na którym żerują liczne gatunki rzadkich ptaków. Możemy się udać w te okolice na spacer z lornetką lub aparatem fotograficznym. Jezioro jest połączone z Bałtykiem przez Kanał Liwka o długości 1 kilometra. Jest to ulubione miejsce lokalnych wędkarzy, a przy okazji malowniczy fragment wybrzeża. Wrażenie robi zwłaszcza ujście kanału do morza. Jest to także naturalna granica, rozdzielająca Pogorzelicę od Niechorza.

Niechorze jest bardzo ciekawym miejscem, gdzie można wejść na wysoką latarnię morską lub zobaczyć Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Park Miniatur Latarni Morskich [więcej: http://park-miniatur-latarni.pl/pl/] czy Motylarnię. Miejscowość od Pogorzelicy dzielą jedynie 3 kilometry, więc można się tam udać nawet pieszo – plażą lub leśną ścieżką.

W okolicach jest jeszcze kilka innych miejscowości, które możemy odwiedzić w czasie spacerów. Można udać się chociażby do Trzęsacza, gdzie znajdują się słynne ruiny kościoła, będące dowodem na niszczącą moc bałtyckich fal. Inną ciekawą opcją jest Dziwnów [więcej: dwapiksele.pl/boom-na-polskie-morze-dziwnow], który niedawno odwiedziliśmy i bardzo miło wspominamy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>