Wysowa-Zdrój – uroda w parze z mocą uzdrowiska

Jesienna chandra i przemęczenie bez wątpienia daje o sobie znać u większości osób, które mieszkają w miastach. Codzienny hałas na ulicach, brak słońca i ciepła, a także coraz szybciej zapadający zmrok dają się we znaki zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Bardzo wiele osób zaczyna też cierpieć na drobne infekcje i przeziębienia, a chorzy przewlekle właśnie jesienią i zimą odczuwają znacznie bardziej różnego rodzaju dolegliwości. Nie ulega wątpliwości, że na jesienne zniechęcenie i nadwątlone zdrowie idealnym sposobem jest wizyta w miejscowości uzdrowiskowej. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa i świetne jedzenie to atut takich miejsc, które z pewnością warto wykorzystać wtedy, kiedy tak bardzo brakuje nam dobrego humoru i endorfin, które sprawiają, że nasze życie staje się wesołe.

Jedną z najciekawszych miejscowości uzdrowiskowych w południowej Polsce jest Wysowa-Zdrój. Ta urocza wioska położona jest w wysuniętej na południowy zachód i jednocześnie najwyższej części Beskidu Niskiego. Pobliska rzeka Ropa [informacje w spisie Strony] bierze swoje źródło właśnie w Wysowej-Zdroju. Zagospodarowana przez lokalnych mieszkańców uzdrowiskowa część Wysowej znajduje się w bardzo urokliwej i pełnej roślinności dolinie, która zachwyca o każdej porze roku. Przepiękne otoczenie gór sprawia, że każdego roku przybywa tutaj mnóstwo turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Wysowa-Zdrój słynie przede wszystkim z wód mineralnych, które należą do niezwykle leczniczej grupy szczaw alkalicznych.
Miłośnikom miejscowości o charakterze uzdrowiskowym, przypominamy nasz wpis dotyczący Piwnicznej- Zdrój [informacje w spisie Bloga].

Wysowa-Zdrój oferuje kuracjuszom noclegi zarówno w kwaterach prywatnych, jak i w ośrodkach sanatoryjnych, które są w tym rejonie bardzo popularnym obiektem noclegowym [oferty w spisie Meteora], zwłaszcza wśród osób, które regularnie odwiedzają wioskę i chętnie spędzają tutaj dłuższe urlopy, a nie tylko krótkie weekendy. Wysowa-Zdrój to jednak przede wszystkim gwarancja braku zanieczyszczeń i czystości powietrza. Nie ma w pobliżu żadnych ośrodków przemysłu, a nieco peryferyjne położenie na zboczach gór zapewnia miejscowości bardzo specyficzny i unikalny klimat, który również nie pozostaje bez dobroczynnego wpływu na zdrowie.

Wysowa-Zdrój to świetne rozwiązanie na jesienne smutki i pogarszający się z dnia na dzień nastrój. To właśnie tutaj można odpocząć od codziennych problemów i w gronie znajomych lub rodziny bardzo miło spędzić czas na relaksujących spacerach czy pieszych wycieczkach po lokalnych szlakach Beskidu Niskiego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>