Zawoja – co oprócz górskich szlaków?

Wybierając się w Beskidy, możemy mieć pewność, iż nie będzie brakowało ciekawych atrakcji, z którymi spokojnie będziemy mogli się zapoznać. Już rezerwując noclegi w Zawoi [informacje pod adresem Meteora], zyskujemy cały wachlarz ciekawych miejsc do zobaczenia. Tutaj trzeba koniecznie przekonać się do tego, że baza noclegowa nieustannie się rozwija. Właśnie z tego względu niektórzy turyści wracają tu wielokrotnie.

Jednym z ciekawych miejsc w Zawoi jest chociażby Park Czarnego Daniela. To właśnie tutaj miały być hodowane jeleniowate zwierzęta. Oczywiście wśród nich dominują daniele, które znajdują się w nazwie parku. Jednak pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać także o tym, że jest to miejsce także przyjazne dla dzieci. Ponieważ mogą one samodzielnie nakarmić te przyjazne zwierzęta.

Jeśli kogoś bardzo interesuje to, w jaki sposób kiedyś hodowano oraz wypasano w Beskidach owce, powinien koniecznie wybrać się na Błędną. Ponieważ właśnie tutaj znajduje się niepozorna szopa, która w pierwszej chwili nawet na nikim nie wywiera żadnego wrażenia. Okazuje się, że jednak jest to mały obiekt, który rzadko zdarza się już w tych terenach. Oczywiście służył on bacom w czasie letnich wypasów owiec oraz bydła.

Osoby, które chcą nie tylko zobaczyć tutejsze ciekawe atrakcje, ale również są zachęcone bardzo tym, żeby jednak spróbować lokalnych potraw, mogą z powodzeniem wybrać się również do Karczmy Zbójnickiej. Nie tylko jest to karczma, w której odnajdziemy góralski klimat, ale również będzie można z powodzeniem posmakować ciekawych dań, chociażby takich jak kociołek zbójnicki.

W Zawoi również mamy niebywałą okazję do tego, żeby spotkać oryginalnych zakonników, którymi są karmelici bosi. Ich klasztor został wybudowany w tym miejscu zaraz po II wojnie światowej. Czym wyróżniają się od innych klasztorów na terenie całej Polski? Idealną przedsiębiorczością oraz ekologicznym sposobem na życie. To właśnie u nich znajduje się wiatrak produkujący energię elektryczną. Za zarobione pieniądze zakonnicy dokupili również pompę ciepła, jak i również kolektory słoneczne. Dzięki temu nie muszą korzystać z dobrodziejstw natury jak inni mieszkańcy, ale są oni w dużej mierze niezależni. W ten sposób przekonamy się, że Zawoja jest naprawdę ciekawym miejscem, w którym znajdziemy dla siebie wiele różnych atrakcji turystycznych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>