Zakładanie konta Google bez maila w gmail

Konta Google kojarzą nam się bardzo mocno z adresem poczty od Google – czyli domeną gmail.com. Jednak żeby posiadać konto w usługach Google wcale nie potrzebujesz usługi Google Mail (gmail). W tym krótkim poradniku pokażę Ci jak założyć konto w Google bez zakładania gmaila.

Usługi i konto Google

Darmowe konto Google jest potrzebne do tego aby korzystać z wielu darmowych usług Google. W kręgu naszych zainteresowań będzie to:

 • Google Analaytics – system do statystyk stron internetowych i aplikacji mobilnych.
 • Google Ads – system reklamowy od Google, który daje możliwość emisji reklam w wyszukiwarce oraz sieciach partnerskich.
 • Google Tag Manager – system do zarządzania tagami (tms – tag management system) na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych.
 • Google Data Studio – narzędzie do wizualizacji i analizy danych z takich źródeł jak Google Analytics, Google Sheets, Google Search Console i Google Ads.
 • Google Search Console – kolejne darmowe narzędzie służące sprawdzaniu statusu strony internetowej w wyszukiwarce.
 • Google Drive – jest to darmowe piętnaście gigabajtów (15Gb) przestrzeni dyskowej w chmurze.
 • Google Docs, Sheets, Slides, Forms – darmowy system dokumentów, czyli edytor tekstowy, arkusze kalkulacyjne, prezentacje i formularze Google.
 • Google Hangouts – wideo komunikator internetowy z możliwością udostępnienia ekranu.

Jak widzisz na samym wstępie dostajesz mega dużo fajnych narzędzi całkowicie bezpłatnie. Jeszcze fajniej mieć te rzeczy na swoim prywatnym adresie email.

Proces zakładania konta

Konto jest darmowe i założysz je na stronie: account.google.com. Po przejściu na stronę kliknij w napis „Utwórz konto Google„.

Na kolejnej podstronie wybierz Zamiast tego użyj mojego obecnego adresu e-mail.

W polu adres email wprowadź swój adres.

Teraz zaloguj się na swoją pocztę, pobierz i wpisz kod.

To jeszcze nie koniec całej operacji. Google poprosi Cię o podanie swojego dnia urodzin, numeru telefonu oraz dany. Na szczęście numer telefonu i płeć jest zbędna. Z datą urodzin zrób według swojego uznania, nic się nie stanie jak się trochę pomylisz.

No to teraz pozostała jeszcze akceptacja regulaminu usług. Możesz teraz rozwinąć zakładkę WIĘCEJ OPCJI i wyłączyć zapisywanie aktywności, personalizację reklam, historię YouTube oraz historię lokalizacji. Żeby utworzyć konto musisz zaakceptować Warunki korzystania z usług Google oraz Zgodę na przetwarzanie swoich danych.

Po utworzeniu konta w usługach Google zostanie otwarta podstrona z Twoimi danymi i informacjami.

Konto Google - kokpit
Obrazek domyślny
Roman Rozenberger

Specjalista SEM, SEO i PPC. Założyciel i autor na blogu dwapiksele.pl.

Artukuły: 16

2 komentarze

 1. Powyższe przestało działać – żąda numeru telefonu i nie daje alternatywy.

  • Numer telefonu jest opcjonalny jeżeli korzystasz z maila w domenie innej niż GMAIL ! Czyli obowiązkowo musisz mieć swoją domenę, żeby nie podpinać numeru telefonu 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.