Narzędzia dla marketera i nie tylko

Lubimy narzędzia i usługi, które upraszczają, oszczędzają nasz czas i pieniądze oraz umilają nam życie. Tutaj chcieliśmy podzielić się z Tobą narzędziami, z których sami korzystamy, abyś sama albo sam nie musiał eksplorować i inwestować pieniędzy.

Marketplace z aplikacjami

logo appsumo

AppSumo

AppSumo to miejsce w którym możesz za małe pieniądze kupić dożywotni dostęp do fajnych narzędzi. Jest haczyk – oferty są ograniczone czasowo.

Hosting i domeny

hosting dla wordpress

Light Hosting Lh.pl

Lh.pl to polski hosting z bardzo fajnymi i przystępnymi cenowo pakietami hostingu dla WordPress, stron internetowych i sklepów. Zdobyli wyróżnienie w badaniu chip.pl w 2019 roku.

Hosting Thecamels.org

Thecamels.org to polski hosting dla Twojej strony firmowej, bloga lub nawet małego sklepu internetowego już od 79 zł. Jeżeli posiadasz już hosting to przeniosą Twoją stronę i pocztę. Wydłużając do 3 m-cy ważności usługi.

Hosting SEO

Hosting SEOhost

SEOhost to elastyczne i szybkie serwery w 3 głównych liniach ofertowych. Sprawdź superszybki Hosting SSD NVMe. Jeśli to za mało, to w ofercie są również wydajne serwery VPS oraz serwery dedykowane.

WordPress

Blocksy

Blocksy to lekki, szybki i darmowy motyw bloga na WordPress. Oprócz doskonale wyglądającej strony głównej czy wpisów świetnie sprawdzi się jako motyw do strony internetowej.

Blocksy jest naprawdę intuicyjny i pozwala w parę minut skonfigurować estetyczny i czytelny wygląd bloga. Dzięki temu możemy skupić się na treściach.

Współpracuje z Gutenbergiem, Elementorem, Brizy i Beaver Builder. Ma gotowe szablony stron Woocommerce co pozwala paroma kliknięciami zamienić zwykłego bloga w dochodowy sklep internetowy.

astra - darmowy motyw do wordpressa

Astra

Astra to darmowy motyw do WordPressa. Jest szybki, w pełni konfigurowalny. Sprawdzi się jako motyw dla bloga, portfolio osobistego, strony biznesowej i sklepu WooCommerce.

Jest szybki i lekki. Stworzony z myślą o SEO, Astra ma zintegrowany kod Schema.org i natywnie obsługuje AMP, więc Google pokocha Twoją stronę.

Doskonale współpracuje ze wszystkimi programami do tworzenia stron, takimi jak Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi itp.

optymalizacja zdjęć do wordpress

ShortPixel

ShortPixel to narzędzie do optymalizacji zdjęć i obrazów. Dzięki kompresji poprawia wydajność stron, zmniejszając rozmiar obrazu i plików PDF.

Elementor

Elementor jest darmową wtyczką do WordPress, będącym tak zwanym page builder-em.

Dzięki Elementorowi bez większej znajomości technicznej możesz zbudować swoją stronę firmową w interfejsie przeciągnij i upuść. Dzięki temu możesz szybko przenieść swoją ofertę do Internetu.

Wtyczka jest darmowa i posiada swoją wersję premium dodającą dodatkowe widżety oraz funkcjonalności, dzięki którym możesz samodzielnie zbudować swoją stronę internetową.

Doskonale sprawdza się jako kreator stron lądowania (landing page).

Divi

Divi to coś więcej niż tylko motyw WordPressa, to zupełnie nowa platforma do tworzenia witryn internetowych, która zastępuje standardowy edytor postów WordPress znacznie lepszym edytorem wizualnym.

Może się nim cieszyć zarówno profesjonaliści, jak i nowicjusze, dając Ci moc tworzenia spektakularnych projektów z zaskakującą łatwością i wydajnością.

Divi opiera swoją funkcjonalność o wtyczkę Divi Builder. Motyw jest przygotowany pod współpracę z Woocommerce, czyli pod wtyczkę prowadzającą funkcjonalność sklepu do WordPressa.

Występuje tylko w wersji Premium.

Themify

Themify to firma, która stworzyła swój własny kreator stron oraz motywy, które natywnie go obsługują.

Dwoma sztandarowymi WordPressowymi motywami Themify są Ultra i Shoppy.

Jednak najważniejszy jest tu page builder – Builder Pro – przy pomocy, którego stworzysz profesjonalną stronę internetową, sklep internetowy.

Dzięki niemu będziesz mógł edytować praktycznie każdy element strony internetowej – od nagłówka do stopki.

Występuje tylko w wersji Premium.

Narzędzia SEO

surfer seo - narzędzie do seo i contentu

Surfer SEO

Surfer SEO analizuje ponad 500 czynników SEO na stronie, zapewniając wiele przydatnych danych do analizy w celu uzyskania wyższego rankingu w wyszukiwarce Google. Dodatkowym narzędziem w Surferze jest Content Editor, który pomaga pisać teksty pod SEO.

seo power suite - zestaw narzędzi do seo

Seo Power Suite

Seo Power Suite to zestaw 4 narzędzi służących do pozycjonowania stron. W zestawie znajdziesz:

  • Website Audiotor do audytów seo strony internetowej,
  • SEO Spy Glass do badania linków zwrotnych konkurencji,
  • Link Assistant jako narzędzie wspomagające zdobywanie linków,
  • Rank Tracker do monitoringu, analizy i szukania nowych słów kluczowych.

SEMStorm

SEMSTORM to kompleksowe narzędzie usprawniające pracę nad widocznością strony w wyszukiwarkach. Umożliwiamy m.in. codzienne monitorowanie pozycji fraz, analizę słów kluczowych pod kątem ich miesięcznej liczby wyszukań czy szczegółowe porównanie z konkurencją.

Produktywność

Nifty PM

Nifty to klasyczny Project Manager. Ogromną Nifty jest to, że mamy w jednym miejscu zadania, czasy, dokumenty, kalendarze, pomiar czasu. Możemy też udzielać zewnętrznego dostępu użytkownikom spoza naszego zespołu. Nifty integruje się z wieloma innymi aplikacjami poprzez Zapier. Posiada również wbudowane szablony dla projektów.

Nozbe

Nozbe to polska aplikacja do zarządzaniami czasem, projektami i zadaniami. Można ją zintegrować z dokumentami Google, notatkami Evernote, Microsoft Office, plikami na Dropbox i wielu innych. Aplikację można zsynchronizować z kalendarzem Google.

Toggl Track

Toggl Track to narzędzie dzięki, któremu całkiem za darmo możesz mierzyć czas swojej pracy. Posiada aplikację na Android i iOS oraz integruje się z przeglądarkami i programami do zarządzania czasem.

Link building, WoMM, ePR i influencer marketing

Linkhouse

Linkhouse jest polską platformą z ponad 22 000 stron w kilkunastu językach, udostępniającą narzędzia ułatwiające proces link buildingu – od tworzenia ofert do monitorowania efektów działań.

Poza samym Linkbuildingiem na Linkhouse znajduje się giełda domen, przekierowań i całych stron internetowych.

Bardzo przydatną funkcją tej platformy jest baza wygasających domen i możliwość próby ich przechwycenia.

Content i content managment

Cont.ai

Dzięki CONTAI zapanujesz nad analizą konkurencji, planowaniem strategii, optymalizacją treści i zarządzaniem zespołem.

Policzysz też które treści zarobiły na siebie.

ONTAI to innowacyjna platforma należąca do grupy Content intelligence.

Uzyskasz dostęp do rekomendacji tworzonych z udziałem machine learningu i sztucznej inteligencji.

Przejrzyste wskazówki optymalizacyjne, zarządzanie zadaniami i zespołem, szybka analiza konkurencji i własnej widzialności oraz integracja z Google Analytics i Google Search Console pomogą ci planować i tworzyć najlepsze treści.

Goodcontent.pl

Artykuły, opisy produktów i teksty SEO na zamówienie.

Niewątpliwą zaletą Good Content jest szybkość realizacji zamówienia dzięki bardzo dużej liczbie copywriterów.

Niesamowitą wygodą jest sam system rozliczeń. Doładowujesz konto punktami, masz fakturę, nie zajmujesz się umowami, mnogimi przelewami i księgowością.

Jeżeli jesteś copywriterem, dziennikarzem, lub po prostu dobrze piszesz i chcesz zarabiać na pisaniu, to jest to również miejsce dla Ciebie.

Textbookers.com

Textbookers to również giełda copywriterów na której szybko i bezpiecznie zrealizujesz zlecenia napisania tekstu.

Na Text Bookers bez problemu zrealizujesz teksty preclowe, zapleczowe, opisy kategorii, produktów, teksty tematyczne i specjalistyczne.

Znowu ogromną wygodą jest jedna faktura z serwisu, co maksymalnie upraszcza część księgową prowadzenia firmy.

W portalu jest możliwość zarejestrowania się jako copywriter, dzięki czemu można zarabiać na pisaniu tekstów.